Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
Zájezdy     Individuální cesty  Mapy  Fotogalerie    Novinky    Kontakt   
ZÁJEZDY
 Přehled zájezdů
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko a Írán
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění

Zájezdy do zemí

OMÁN
ETIOPIE
BARMA
MADAGASKAR

www.jemen.cz

GRUZIE - VELKÝ OKRUH ---------------------

poznávací zájezd
10.6.-25.6.2017 16 dní s lety 40900,- Kč
14 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha – Tbilisi včetně tax v ceně 8000 Kč.
na požádání zajistíme letenku z Vídně

Další termíny tohoto zájezdu :
9.9.-24.9.2017    40900 Kč
 
Náročnost 1
Ubytování HOTEL
PENZION
Doprava MINIBUS

Zájezd GRUZIE - VELKÝ OKRUH - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • Tbilisi - perla Zakavkazska
  • katedrály a kláštery jednoho z prvních křesťanských států
  • horským Kavkazem kolem ledovců a pětitisícovek
  • opevněné vesnice Svanetie a Chevsurska
  • jižní stepi i subtropy u Černého moře
  • gruzínské víno a gastronomie
     Gruzie se vrátila do své tradiční pozice hlavní turistické destinace Zakavkazska. Dokončuje se velkorysá obnova starého Tbilisi - nejkrásnějšího města pod Kavkazem - i dalších historických měst. Křesťanská víra se vrátila v plné síle, po celé zemi se k životu probudily starobylé kláštery, opravuje se zanedbané a rekonstruuje zmizelé - jako už tolikrát v gruzínské historii. Gruzínci opět dokazují, že patří k národům, jejichž umělecké založení je mimořádné.
A vedle toho je stará Gruzie - zapomenuté kavkazské vesničky s fantastickou architekturou kamenných strážních věží. Prastaré katedrály - Gruzie přijala křesťanství jako státní náboženství už ve čtvrtém století. Nádherná a rozmanitá příroda - skoro 40 % gruzínského území je pokryto lesem. Cestou potkáme ledovce a sněhobílé pětitisícové vrcholy Vysokého Kavkazu i vyprahlou step, alpinské louky i čajové plantáže. Vykoupeme se na plážích Černého moře i v horkých sirných lázních hlavního města Tbilisi. Budeme putovat úrodnou zemí, kde se víno začalo pěstovat už před 7000 lety, možná poprvé na světě. Gruzinská pohostinnost je legendární, kuchyně proslulá. Rituál přípitku dovedený k dokonalosti - Sakartvelos gaumardžos! Na zdraví Gruzie.
Zájezd kombinuje prohlídky historických památek s kratšími pěšími výlety.


  

  
Program:
1.-2.den let Praha (Vídeň) - Tbilisi, ubytování, celodenní prohlídka města, považovaného za nejkrásnější metropoli Zakavkazska.
3.-4.den Komplex skalních klášterů David Garedža ze 6.století v stepní krajině u ázerbajdžánských hranic. Vinařskou provincií Kakheti: městečko v hradbách Signaghi, královská pevnost a kostel Gremi, donedávna největší sakrální stavba v zemi - monumentální katedrála Alaverdi z 11.století, centrum Kachetie – Telavi, návštěva vinařství s degustací gruzínských vín.
5.-7.den Přes sedlo Datvisdžvari (2680 m.n.m.) dorazíme do Šatili - nejdochovalejší pevnostní vesnice horského Chevsurska, oblasti s mnoha stále živými svatyněmi kavkazského pokřešťanstěného pohanství. Cestou do další horské oblasti Khevi se stavíme v hradišti a katedrále Ananuri, a po staré vojenské cestě přejedeme přes sedlo Džvari (2380 m.n.m.) do horského městečka Stepantsminda ležícího na úpatí hory Kazbek (5033 m.n.m.). Vystoupáme k nádherně položenému kostelíku sv. Trojice s výhledy na Kazbek. Cestou z hor: bývalé hlavní město Mccheta (UNESCO) s nejvýznamějšími katedrálami v zemi - místo kde ve čtvrtém století přijala Gruzie křesťanství jako jeden z prvních států světa
8.-9.den Zastávka v lázeňském městečku Borjomi a národním parku Borjomi – Kharagauli. Do skály vytesané město Vardzia založené v 11. století mívalo 6000 obydlí ve 13 patrech nad sebou. Při pěší výpravě kaňonem řeky Mktvari a krajinou travnatých hřbetů Malého Kavkazu navštívíme další skalní kostely a obydlí v okolí. Pevnost Khertvisi, lesní klášter Sapara, jedno z center arménské menšiny - město Akhalsikhe s monumentální čerstvě zrekonstruovanou pevností.
10.den Přejezd hornatou Adžarií u hranic s Tureckem, oblastí s muslimskou populací, s minarety ztrácejícimi se v hlubokých lesích horských údolí a s působivou dřevěnou architekturou letních pasteveckých sídel na travnatých hřbetech. Sjíždíme do subtropické černomořské krajiny, Batumi - přístav a letovisko na břehu Černého moře, procházka slavnou botanickou zahradou, koupání na březích Černého moře
11.-13.den Po horské silnici do Svanetie - nejkrásnější oblasti Gruzie s unikátní vesnickou obrannou architekturou. Výprava pod nejpůsobivější horu oblasti - Ušbu (4710 m.n.m.). Hlavní městečko Mestia s etnografickým muzeem, návštěva svanského domu a svanské věže. Pěšky k horským ledovcům a mezi vesnicemi Ušguli (UNESCO) s desítkami obranných věží s výhledy na nejvyšší horu Gruzie pětitisícovku Škara (5200 m.n.m.).
14.-16.den Dolů z hor do kraje bájné Kolchidy, kam se vydali argonauti pro zlaté rouno. Kutaisi - města s atmosférou staré Gruzie, návštěva katedrál Bagrati a Gelati (UNESCO). Stalinovo muzeum a bizarní památník vytvořený z jeho rodného domu v Gori. Návrat do Tbilisi, volné odpoledne, návštěva sirných lázní, v noci odlet, návrat domů.

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka včetně všech poplatků Praha - Tbilisi ve výši do 8000,- Kč, průvodce, doprava, ubytování, částečně stravování
Letenky: zajištěné standardně z Prahy, možnost zajištění odletu i z Vídně
Doprava: minibusem
Ubytování: 15x v hotelech a v penzionech
Stravování: snídaně
V ceně nezahrnuto: vstupné do objektů, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 6, maximální 12
Náročnost zájezdu: Program nabízí dostupný komfort (odpovídající kategoriím hotelů *** ** *) a může ho absolvovat kdokoli. Pěší programy jsou lehké, zvládne je každý zdravý člověk.
Nástupní místa: Praha, Vídeň, TbilisiRNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, tel. 266 713 032, info@zakavkazsko.cz, www.zakavkazsko.cz