Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
Zájezdy     Individuální cesty  Mapy  Fotogalerie    Novinky    Kontakt   
ZÁJEZDY
 Přehled zájezdů
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko a Írán
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění

Zájezdy do zemí

OMÁN
ETIOPIE
BARMA
MADAGASKAR

www.jemen.cz

GRUZIE - TREKING VE SVANETII ---------------------

treking
19.8. - 1.9.2017 14 dní s lety 38900,- Kč
12 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha - Tbilisi včetně tax v ceně 8000,- Kč.
na požádání zajistíme letenku z Vídně
 
Náročnost 2-3
Ubytování HOTEL
PENZION
Doprava MINIBUS
4WD

Zájezd GRUZIE - TREKING VE SVANETII - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • osmidenní pěší okruh horní Svanetií
  • po kavkazských hřbetech kolem ledovců a pětitisícovek
  • strážní věže a tisíc let staré kostelíky horských vesnic
  • jdeme nalehko, noclehy pod střechou
Zakavkazsko.cz      Horní Svanetie má právem pověst nejkrásnější oblasti Kavkazu. Na horská údolí tu z jedné strany shlíží několik pětitisícových vrcholů hlavního kavkazského hřebene a z druhé čtyřtisícový Svanetský hřbet. Na nádherné bohaté horské louky pod ledovci a zasněženými štíty hned tak nezapomenete. V zabydlených údolích tu zůstala zachována středověká architektura horských sídel. Ve věžatých vesnicích se mluví svansky, dlouho tu přežívalo svérázné zvykové právo a krevní msta. Pro svou odlehlost a bojovného ducha Svanetie během historie často sloužila jako úkryt pro církevní relikvie z celé Gruzie. Drobné svanské kostelíky, některé z nich úctyhodného více než tisíciletého stáří, jsou skutečnými pokladnicemi gruzínského sakrálního umění.
Trasu treku tvoří souvislý osmidenní okruh Svanetií. Začneme pod nejkrásnějším vrcholem oblasti - Ušbou, stavíme se v hlavním městečku Mestii a přes odlehlé vesnice a hřbety Horní Svanetie přejdeme nakonec až do Ušguli, vracet se budeme po Svanetském hřebenu. Spí se v místních horských jednoduchých penzionech a zavazadla nám od jednoho k druhému poveze terénní auto.
Cestou do hor a z hor navštívíme další památky, některé z nich zapsané na seznam UNESCO: staré hlavní město Gruzie Mccheta, ruiny skalního města Uplistsikhe a katedrály a kostely v městě Kutaisi.

Zakavkazsko.cz Zakavkazsko.cz
Zakavkazsko.cz
Program:
1.-2.den - let Praha (Vídeň) - Tbilisi, ubytování, prohlídka starého města, pevnost Narikala, vyhlídková cesta nad starým Tbilisi, bulvár Rustaveli
3.den - cestou do Svanetie: Mccheta - kdysi hlavní město, dnes malé městečko s nejvýznamnějšími církevními stavbami v zemi, Stalinovo Gori - rodiště diktátora s jeho muzeem a bizarním chrámem nad rodným domkem, Uplistsikhe - ruiny starověkého skalního města, nocleh v Zugdidi
4.-5.den - maršrutkou a terénním autem do Horní Svanetie, kostelík v Latali z 10.století, z vesnice Mazeri přes hřbet pod nejkrásnější horou Svanetie Ušbou do centra oblasti Mestie, návštěva etnografického muzea s církevními památkami a starého svanského domu s obrannou věží
6.-11.den - údolím věží do vesnice Čolaši, přes dva kavkazské hřebeny do vesnic Adiši a Kale, kostelík Lagurka s freskami z 11. století, a jsme na konci světa: v asi nejkrásnější skupině vesnic Ušguli (2200 m n.m., na seznamu UNESCO) pod pětitisícovkou Škara - nejvyšší horou Gruzie, v Ušguli a okolí strávíme i jeden odpočinkový den, fakultativně výprava (pěší či na koních) k ledovci pod masivem Škary či výstup na vyhlídkový hřeben nad Ušguli, na závěr se po Svanetském hřebenu vydáme zpět směrem na Mestii.
12.den - dolů z hor do Kutaisi - města s nově zrekonstruovaným historickým centrem a s věncem katedrál, z nichž dvě jsou zapsány na seznam UNESCO. Návštěva klášterů Gelati a Motsameta.
13.-14.den - návrat do Tbilisi, odpoledne volno, v noci odlet a návrat domů

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka včetně všech poplatků Praha - Tbilisi - Praha ve výši 8 000,- Kč, průvodce CK a místní průvodce, doprava, transport zavazadel během treku, ubytování, stravování
Letenky: zajištěné standardně z Prahy, možnost zajištění odletu i z Vídně
Doprava: minibusem, terénními vozy
Ubytování: 13x v hotelech a jednoduchých horských penzionech
Stravování: snídaně při noclehu v Tbilisi, Zugdidi a Kutaisi, plná penze při pobytu v horách (obědy ve formě balíčku)
V ceně nezahrnuto: vstupné do objektů, cestovní pojištění
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 6, maximální 12
Náročnost zájezdu: Každý člověk s dobrou fyzickou kondicí se může zájezdu zúčastnit, Na trase nejsou žádné exponované úseky, převýšení ve dvou dnech pochodu jsou však značná. Náročné a dlouhé přechody se střídají s dny, kdy bude možné nasadit pohodové tempo. Jde se na lehko, těžší zavazadla převáží automobil. V případě indispozice lze absolvovat denní etapu v autě (pokud je volné místo). Délka denních etap: 5 až 9 hodin chůze.
Nástupní místa: Praha, Vídeň, Tbilisi


RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, tel. 266 713 032, info@zakavkazsko.cz, www.zakavkazsko.cz