Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko

Zájezdy do zemí

OMÁN
SOKOTRA
KAPVERDY
ETIOPIE
BARMA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

   UBYTOVÁNÍ

V ceně našich zájezdů je ubytování na celou dobu pobytu včetně příletové i odletové noci (pokud je přílet před pátou hodinou ranní a odlet po jednácté hodině večerní). U poznávacích zájezdů jsou při ubytování v hotelech standardem dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, ale využíváme i jednolůžkové a třílůžkové pokoje - záleží na složení skupiny. Volná místa v pokojích automaticky doobsazujeme a příplatek za jednolůžkový pokoj nevybíráme. O jednolůžkový pokoj je možné požádat a je-li to možné, za příplatek k ceně zájezdu vyhovíme. U některých typů ubytování (např. v některých penzionech či v apartmánových hotelech) však není jednolůžkový pokoj k dispozici.


GRUZIE, ARMÉNIE
Pro naše poznávací zájezdy volíme ubytování v menších hotelech střední kategorie (odpovídající dvěma a třem hvězdičkám). Tam, kde jsme z nabídky hotelového ubytování rozpačití, saháme po ubytování v domácích penzionech. Komfortem sice většinou za hotely zaostávají - ne vždy tu mají pokoje své vlastní příslušenství, ale bývají to místa s neopakovatelným šarmem a se skvělou domácí kuchyní.

Při trekingu zařazujeme noclehy pod střechou všude, kde je to možné. Zbytek noclehů - obvykle zcela mimo osídlená místa - je ve vlastních stanech. Kavkazské horské oblasti se v posledních letech rychle rozvíjejí a ubytovací služby už nabízejí i ty nejzapadlejší horské vesničky. Ve vesnických penzionech obvykle bydlí turisté společně s domácí rodinou, k dispozici jsou někdy jen základní služby - záchody a koupelny jsou společné a ne vždy je k dispozici teplá voda. Často však malý komfort noclehu vynahradí výborná domácí kuchyně. Cestou do hor a z hor bydlíváme v hotelech střední kategorie (odpovídající dvěma a třem hvězdičkám).


KAPPADOKIE
V Kappadokii lze na většině míst vybírat z velkého množství hotelů a penziónů. Pro naše Toulky Kappadokií jsme volili menší zařízení odpovídající úrovní dvěma až třem hvězdičkám. Ale i během tohoto zájezdu se dostaneme do méně navštěvovaných končin, kde nocleh strávíme v příjemném, ale jednoduchém rodinném penzionu.


Aktualizováno: listopad 2022RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032