Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Kontakt   
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko a Írán

Zájezdy do zemí

OMÁN
ETIOPIE
BARMA
KAPVERDY
SOKOTRA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

ARMÉNIE A VÝSTUP NA ARARAT -------------

turistika , treking a vysokohorská turistika (VHT)
14.9.-28.9.2019 15 dní s lety 39500,- Kč
13 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha (Vídeň) - Jerevan
včetně tax v ceně 9000 Kč.


Další termíny tohoto zájezdu :
8.6. - 22.6.2019    39500 Kč
 
Náročnost 3-4
Ubytování HOTEL
PENZION
STAN
Doprava MINIBUS

Zájezd ARMÉNIE A VÝSTUP NA ARARAT - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU    FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • výstup na Aragatz (4 090 m) a biblický Ararat (5 137 m)
  • arménské kláštery včetně několika památek UNESCO
  • kvetoucí stepi Malého Kavkazu
  • prohlídka Jerevanu a Tbilisi
     Arménie je pro mnohé synonymem bohaté kultury, starobylých křesťanských památek a nádherné přírody. Naše poznání této zakavkazské země zahájíme v hlavním městě Jerevanu. Následně navštívíme to nej, co nám může Arménie nabídnout. Vyjma Jerevanu v Arménii nenajdeme žádné větší město. Naprostá většina fotogenických kostelů a klášterů se nachází přímo v lůně jarní rozkvetlé přírody. Přesuny mikrobusem si zpestříme několika půl až celodenními túrami, které budou současně aklimatizací pro výstup na bájnou horu Ararat.
Výstup na Ararat      Jeho dráždivou siluetu budeme mít mnohokrát na očích. Abychom se mohli o výstup pokusit, musíme podniknout poměrně dlouhou okliku přes Gruzii, neboť přímo z Arménie do Turecka žádný hraniční přechod není. Tečkou za celou akcí bude návštěva nejkrásnější metropole Zakavkazska, Tbilisi, odkud poletíme zpět do střední Evropy.
     Program je koncipován tak, aby byla příležitost se seznámit s historií i architekturou převážně církevních staveb citlivě zasazených do přírody Malého Kavkazu. Pro pohodlí cestujících využíváme pronajatý mikrobus.

Výstup na Ararat
Program:
1.-2. den: ČR - Jerevan
Přílet do Jerevanu. Prohlídka hlavního města Arménie s jeho nejvýznamnějšími památkami a atrakcemi, jako je Modrá mešita, velkolepá Kaskáda, muzeum Genocidy, starověká pevnost Jerebuni anebo exkurze do výrobny legendárního koňaku Ararat (včetně ochutnávky).
3. den: Monastýry Garni a Geghard, Khosrovská rezervace
Ani my nemůžeme rozhodně minout jeskynní monastýr Geghard (UNESCO) stejně jako jediný zachovaný římský templ na území bývalého SSSR v Garni (UNESCO). Od něj podnikneme několikahodinovou vycházku kaňonem řeky Azat podél Khosrovské rezervace s ukázkovými čedičovými varhany. Nocleh v hostelu nedaleko Templu.
4. den: Po Hedvábné stezce do Selimského průsmyku
Navštívíme pověstmi opředený monastýr Khor Virap přímo na úpatí ohromného sopečného kužele Araratu. Při cestě na východ k iránským hranicím se zastavíme u nejkrásnějšího arménského kláštera Noravank. Od řeky Arpa vyrazíme po trase dávné Hedvábné stezky do průsmyku Selim (2410 m) se starým zachovaným karavanserájem. Přenocujeme v penzionu u jezera Sevan.
5. den: Výstup na sopku Armaghan
Půldenní túra nás zavede na ukázkový sopečný kužel hory Armaghan (2829 m). Můžeme se těšit na kruhový výhled od kráterového jezírka přímo na vrcholu. Na hřbitově Noratus najdeme obrovské množství tradičních náhrobních kamenů – chačkarů. Nocleh v penzionu u jezera Sevan.
6. den: U jezera Sevan
Z hřebene Areguniats (hora Marapidža 2 599 m) lemujícího severní břeh jezera Sevan se otevírají nádherné výhledy na „arménské moře“. Po celodenní túře se odměníme koupáním v jezeře, prohlídkou starobylého monastýru Sevanavank a ochutnávkou pečených ryb. Nocleh v penzionu u jezera Sevan.
7. den: Klenoty arménské architektury
Diližanskou rezervací, nazývanou vzletně arménské švýcarsko, projedeme ke klášteru Gošavank na okraji vesnice, kde lišky dávají dobrou noc. Navštívíme velmi citlivě zrenovovaný lesní monastýr Hagartzin s impozantním refektářem. Rozlehlou stepí stoupá silnice do sedla, jímž se přes hřbet Malého Kavkazu přehoupneme opět na jerevanskou stranu hor. Zastavíme se u fotogenického monastýru Sagmosavank stojícího přímo na hraně hlubokého čedičového kaňonu. Úzká silnička nás dále povede vzhůru úbočím Aragatzu a na nocleh zůstaneme u jezera ve výšce 3 000 m.
8. den: Výstup na nejvyšší horu Arménie
Od observatoře na břehu jezera podnikneme nepříliš obtížný aklimatizační výstup na jižní a západní vrchol nejvyšší hory Arménie – vyhaslý vulkán Aragatz (jižní vrchol 4 020 m, západní vrchol 4 060 m). Po cestě dolů prozkoumáme středověkou pevnost Ambered a na nocleh skončíme u malebného monastýru Marmašen v odlehlém údolí nedaleko Gyumri, bývalého Leninakanu.
9. den: Do Turecka pod Ararat
Přímo z Arménie do Turecka žádný hraniční přechod bohužel není a tak nás čeká dlouhá objížďka přes gruzínské území. Po celodenní únavné jízdě dorazíme večer do města Dogubayazit. Nocleh v hotelu. Možná podvečerní návštěva nádherného paláce Ishak Pasha Saray.
10.–12. den: Výstup na biblickou horu Ararat (5 137 m)
S našimi kurdskými přáteli vyjedeme strmou pasteveckou cestou až do výšky přibližně 2 220 m. Odtud již budeme pokračovat pěšky do základního tábora. Další den překonáme dalších 1 000 výškových metrů a teprve třetí den v časných ranních hodinách vyrazíme k vrcholu nejvyšší hory Turecka. Počet spaní a výškových táborů může být přizpůsoben počasí a zdárnému výstupu na vrchol.
13. den: Ani (Turecko)
Pro případ nevhodného počasí k výstupu na Ararat je tento den částečně rezervní. Pokud výstup klapne na první pokus, můžeme se těšit na velkolepé ruiny arménského královského města Ani a po návratu do Gruzie se zastavíme u nádherně zrekonstruované pevnosti v Akchalkalaki.
14.–15. den: Tbilisi (Gruzie) - ČR
Tbilisi je právem považováno za nejkrásnější metropoli celého Zakavkazska. Čeká nás nejen krásně zrekonstruované historické centrum, ale i monumentální katedrála, velkolepý prezidentský palác, inspirativní moderní architektura anebo ochutnávka pestré kavkazské kuchyně jako tečka za intenzivním zájezdem. Odlet zpět do ČR.

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka vč. všech poplatků Praha - Jerevan - Praha ve výši do 9 000,- Kč, doprava, ubytování, český průvodce, horský vůdce pro výstup na Ararat, povolení pro výstup na Ararat, pojištění storna zájezdu
Doprava: minibusem
Ubytování: v Jerevanu a v Tbilisi v moderních hostelech se snídaní, u jezera Sevan v penzionu, zbylé noclehy ve vlastních stanech na osvědčených a velmi pěkných přírodních tábořištích
V ceně nezahrnuto: stravování, vstupné do objektů, cestovní pojištění
Stravování: Při pobytu v Jerevanu a v Tbilisi a na dalších místech spíme v hostelech/pensionech/hotelech zpravidla se snídaní (12x). Pouze během samotného výstupu využíváme stanů a přírodních tábořišť (3x), jelikož na Araratu se nenachází žádná horská chata. Stan a karimatku však není nutné brát sebou, můžeme zapůjčit od agentury.
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 7, maximální 10
Náročnost zájezdu: Prvních 9 dnů zájezdu je nepříliš náročných. Postupně se zaklimatizujeme tak, abychom byli připraveni na vyvrcholení programu, kterým je výstup na nejvyšší vrchol Turecka, biblický Ararat. Technicky není tento výstup obtížný, fyzická kondice se však předpokládá. Náročnost programu zájezdu bez výstupu na Ararat můžeme na naší stupnici klasifikovat jako 2, samotný výstup na Ararat má stupeň 3-4. Pro ty, kteří by si na výstup netroufli, lze případně připravit náhradní program. Na Araratu lze za příplatek najmout koníka pro transport batohu až do druhého výškového tábora.
Povinné vybavení: Větru a dešti spolehlivě odolný stan, spací pytel vhodný i pro teploty kolem nuly, karimatka, kvalitní a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové boty a sandály, trekové hole, benzinový vařič, nádobí, přípravek na dezinfekci vody, pro zájemce o výstup na Ararat také zimní outdoorové oblečení (včetně sněhových návleků, rukavic, čepice), případně také mačky, turistický cepín (lze za poplatek půjčit i na místě).
Nástupní místa: Praha, Jerevan

Pořadatel zájezdu: CK V-tour s.r.o
RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032