Hlavní strana Zakavkazsko.cz Zájezdy do Gruzie a Arménie - hlavní strana. Zakavkazsko.cz
    Zájezdy     Individuální cesty  Fotogalerie    Novinky    Covid 19    Kontakt
ZÁJEZDY
 PŘEHLED ZÁJEZDŮ
   - Všechny země
   - Gruzie
   - Arménie
   - Turecko

Zájezdy do zemí

OMÁN
SOKOTRA
KAPVERDY
ETIOPIE
BARMA

www.jemen.cz
 PŘIHLÁŠKA NA ZÁJEZD
 Jak se přihlásit
 Smlouva o zájezdu
 Všeobecné podmínky
 Pojištění CK
 Cestovní pojištění
 Připojištění covid 19
 Ochrana os. údajů
 INFO K ZÁJEZDŮM
 Typy zájezdů
 Náročnost zájezdů
 Slevy a ceny
 Letenky
 Místní doprava
 Ubytování
 Stravování
 Víza
 Proč s námi

GRUZIE NA KOLE --------------------------------------------

cykloturistický zájezd
7.9. - 19.9.2021 13 dní s lety 38600,- Kč
11 dní pobytu

Cena zájezdu zahrnuje mezinárodní letenku Praha – Batumi - Praha včetně tax.

Další termíny tohoto zájezdu :
16.6. - 28.6.2021    37600 Kč
9.8. - 21.8.2021      38600 Kč
 
Náročnost 2-3
Ubytování HOTEL
PENZION
Doprava MINIBUS

Zájezd GRUZIE NA KOLE - trasa zájezdu


 PROGRAM ZÁJEZDU  DALŠÍ INFORMACE  FOTOGALERIE  REZERVACE ZÁJEZDU
  • etapově na horských kolech s doprovodným vozidlem
  • ubytování v rodinných penzionech s polopenzí
  • „stověžaté“ osady horní Svanetie 
  • starobylé křesťanské památky Gruzie
  • závěrečná relaxace u Černého moře
     Objevte s námi krásu a pohostinnost Svanetie, jedné z nejkrásnějších oblastí moderní Gruzie. Vtísněná mezi pětitisícový hlavní kavkazský hřeben a čtyřtisícový Svanetský hřbet si zachovala svůj středověký ráz. Malebné travnaté srázy, ručně kosené až vysoko k úpatím skal, jsou živobytím hrdého svanského národa, který se na rozdíl od některých jiných oblastí vždy hlásil ke Gruzii. Zdejší kamenné vesnice, ježící se obrannými věžemi, si zachovaly středověký vzhled a tradiční způsob života. Stovky štíhlých čtverhranných věží jsou připomínkou drsné minulosti, kdy se stávaly útočištěm rodiny před cizími nájezdy i před zákony krevní msty, které zde dříve panovaly mezi znesvářenými rody.
Tuto jedinečnou oblast si vychutnáme ze sedla kola opravdu detailně – pozvolna vystoupáme od úpatí hor do místního centra, Mestie, a dále přes nejkrásnější a nejodlehlejší vesnici Ušguli až do sedla Zagar, kde se přehoupneme do Dolní Svanetie a dlouhým sjezdem dosáhneme jejího centra Lentechi. Další trasa přes jižní předhůří Kavkazu nás pak dovede až k nejvzácnějším starokřesťanským památkám západní Gruzie v okolí města Kutaisi. Na závěr opláchneme prach z cest na oblázkových plážích Černého moře a cyklističtí nenasytové se mohou s Gruzií rozloučit poslední etapou v podhůří Malého Kavkazu.


Gruzie na kole
Program:
1. den: Letecky Praha – Batumi; po příletu transfer do města Zugdidi a nocleh (příjezd kolem půlnoci);sestavení kol a nocleh.
2.-3. den: Zahájení cykloputování z tropické nížiny antické Kolchidy, kolem plantáží kiwi, čaje a lískových oříšků až do do Horní Svanetie (UNESCO); stoupání údolím divoké řeky Inguri, cestou vodopády a monstrózní přehrada Jvari-Enguri (79 km / 1000 m / asfalt); dále vzhůru do doliny Bečo, nocleh pod majestátním dvojvrcholem hory Ušba ve vesničce Mazeri (56 km / 1500 m / asfalt).
4.-5. den: Dopoledne možnost vyjížďky nebo pěší túry k ledovci Ušba a přilehlým vodopádům; odpoledne dojezd do centra Horní Svanetie - Mestie (1450 m) (25 km / 350 m / asfalt); volný den v Mestii s množstvím fakultativních výletů: prohlídka obranné věže a tradičního svanského domu, muzeum Maziani, pěší výstup na vrchol Tskhakzagari (2359 m), odkud se otevírají nádherné výhledy na okolí Mestie, na kole proti proudu řeky Mestiachala pod ledovec Chalaadi na ruské hranici (25 km).
6. den: Přejezd přes sedlo Ugyr (1923 m) do překrásně položené vesnice Tsvirmi - pohanský kostelík se zvířecími motivy; sjezd do vesnice Ipari(1600 m); pro zájemce lze jet náročnější cestou přes Adyši (sedlo 2480m) a dále malebným údolím Inguri do Ušguli (2100 m), po cestě Věž lásky ve vesničce Vichnashi a návštěva 900 let starého kostela Lagurka s původními freskami stojícím na vysokém ostrohu nad řekou (46 km / 1500 m / asfalt a šotolina).
7. den: Volný den v Ušguli - nejkrásnější středověké vesnici Kavkazu; 20-ti kilometrová procházka nebo projížďka na kole (fakultativně na koni) k ledovci pod nejvyšší horou Gruzie Šchara (5068 m); v podvečer procházka po vesnici.
8. den: Přes nejvyšší sedlo na cestě Zagar (2623 m) do vesnice Koruldaši a nekonečný sjezd vesničkami Dolní Svanetie až do jejího centra Lentechi (72 km / 800 m / terén).
9.-10. den: Přejezd Račinského hřbetu, údolím řeky Rioni, které se postupně zužuje v úzký kaňon dojedeme až do Gelati (100 km / ↑ 1000 m/ asfalt/šotolina); další den množství fakultativních programů v okolí Kutaisi: výlet do přírodní rezervace Sataplia (38 km / ↑ 1000 m) nebo do jeskyně Prometheus (60 km/ ↑ 1300 m).
11. den: Den bez kol, ale plný památek: starobylý klášterní komplex Gelati (UNESCO) založený králem Davidem v roce 1106; odpolední procházka po Kutaisi: moderní město s dominantní katedrálou Bagrati, nákupy suvenýrů v podobě čaje, koření, sýrů a sladkostí na rušné tržnici hemžící se všemi barvami a jazyky; odpolení transfer do Batumi.
12.-13. den:  Den v přímořské oblasti Adžara a nocleh přímo u černomořských oblázkových pláží; fakultativní programy: cyklookruh subtropickou přírodou Malého Kavkazu (57 km / 600m), Batumi - vyhlášená batumská botanická zahrada, zpívající fontána nebo koupání v Černém moři, prohlídka antické pevnosti Gonio, bývalé nejvýchodnější hranice Římské říše; další den návrat do Prahy.

V ceně zahrnuto: zpáteční letenka vč. všech poplatků a přepravy kola Praha – Batumi – Praha, český průvodce, doprava, ubytování, částečně stravování , informační materiály
Letenky: Pro tento zájezd využíváme leteckou společnost Turkish Airlines. Kolo můžeme zabalit do kartónové krabice, kterou budeme mít k dispozici i pro zpáteční cestu.
Doprava: transfery pronajatým minibusem, doprovodné vozidlo při cyklistice 
Ubytování: 9x v soukromí v rodinách (2 – 4 lůžkové pokoje, společné příslušenství), 3x v hotelu (Zugdidi , Batumi)
Stravování: 9 x polopenze, 3x snídaně při ubytování v hotelu, ostatní stravování individuálně 
V ceně nezahrnuto: vstupné do objektů, cestovní pojištění 
Počet účastníků: minimální počet účastníků je 9
Náročnost zájezdu: Etapy svojí délkou nepřekračují 80 km, průměrně denně ujedeme kolem 60 km. Celkově na kole ujedeme 425 km v základní variantě. Po celou dobu máme k dispozici doprovodné vozidlo (minibus), které je možné využít i v případě náhlé indispozice některého z účastníků. Trasa, kterou pojedeme, prochází horskými vesničkami, kde se dá velmi snadno občerstvit. Upozorňujeme, že elektrokolo nelze na tomto zájezdu použít!
Zhruba ze 3/4  nový asfaltový nebo betonový povrch, v úseku Bogreshi – Lentechi terénní horská cesta; doporučujeme horské kolo, zdatní a zkušení cyklisté zvládnou celou trasu i na kole trekingovém s terénními plášti 1,5" (doporučujeme osobní konzultaci s garantem zájezdu).

Pokyny k letekým zájezdům na kole: Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 01_CYKLO_LETECKY_vseobecne_pokyny_2019.pdf.
Upozornění: Aktuální informace o podmínkách při příjezdu do Gruzie a při návratu do ČR najdete na záložce Další informace

Pořadatel zájezdu: CK Adventura
RNDr. Pavel Kumpán - Geos travel, cestovní kancelář
Šternberkova 10, Praha 7, www.zakavkazsko.cz, www.jemen.cz, info@jemen.cz
 266713032